Deryaya yakın Dünya'dan uzak

E bildiğiniz cennet bu 🤩 giderken çok güzel bir yere gittiğimizin farkındaydık ama yine de gittiğimizde şok olduk. Tanrım bu nasıl uçsuz bucaksız bir huzur..

Biz evlilik sonrası balayı için bu destinasyonu seçtik, bu sefer gezip tozmalı değil dinlenmeli, yorucu 1 seneyi geride bırakmalı bir tatil olsun istedik.

Maldivler Cumhuriyeti, Hint Okyanusu'nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Bu adaların hepsinde lüks oteller bulunmaktadır. Zevkinize, bütçenize, isteklerinize göre otelleri seçmek mümkün. Biz haydimaldivlere ile iletişime geçtik (#reklam değil öneri😉) Onlara bütçemizi ve isteklerimizi ilettik, deniz üstü, gün batımlı, havuzlu villa. Ve sonucunda Pullman Maldives otelini seçtik, herşey dahil seçeneğini olması bence çok önemli, bütün adada kafan rahat yiyip içmek mis gibi. İstanbul - Male uçağıyla Maldivlere geldik sonra oradan teyyareden bozma bi uçakla büyük bir adaya transfer olduk,(ortalama 1 saat sürdü) manzara enfesti. Oradan da hız teknesiyle otelimizin bulunduğu kendi adamıza geldik. Bizi çok güzel bir şekilde ağırlayıp shuttle ile tüm adayı gezdirip tanıttılar. Sonrasında rüya evimize girdik. Öyle bir evki uyanıyorsunuz ve ilk gördüğünüz şey Hint Okyanusu 😍Full özerklik kahvaltın istersen havuza geliyor, istersen 3-4 adet restoran ve bar bulunuyor. Oralarda istediğin gibi yiyip içebiliyorsun. Bisiklet turu, jetski,paddle board,kano.. gibi bir sürü aktivite mevcut. Ayrıca biz gelinlik-damatlığımızı yanımızda götürdük kendi çapımızda küçük bir çekim yapmıştık güzel bir anı oldu :) Orada profesyonel çekim de yaptırabilirsiniz ama bize pahalı gelmişti. Evinizin özel havuzu olduğu gibi, adada herkese açık havuzlarda mevcuttu, akşamları canlı müzikler, spa masaj, tenis kortları.. Kısacası size her şeyi bir adada sunuyorlar, ama o adada olma hissi her tarafın denizle çevrili olma hissi bambaşka ya anlatamam.

Biraz da minik dostlarımızdan bahsedelim 🦈Gitmeden önce araştırdığımda denizde baby sharkların olduğunu gördüm, kendilerinin otçul olduklarını suana kadar kimseyi ısırmadıklarını ilettiler ahahahha yüreklere su serpen bi açıklama gerçekten 😁Gündüzleri çok fazla gelmiyorlardı ama akşam evde oturup sharkları izlemek aşşırı keyifliydi tam artık sharka doyduk derken vatozlar geçmeye başladı 🎣Mutlaka deniz gözlüğünüz yanınızda olsun su altı bi efsane. Ayrıca tekneyle okyanusa açılıp size eşlik eden yunusları da görmek mümkün.

Kısacası hayatımın en huzurlu en güzel dünyadan en çok uzaklaştığımı hissettiğim bir deneyim yaşadım. Detaylı fotoğraglara bakmak ya da kafanıza takılanları sormak için instagram hesabıma gelebilirsiniz, beklerimm :)